» » Чому поляки роблять з українців ворогів
Раздел: Мнения  
0
Культуролог, политолог

Чому поляки роблять з українців ворогів

13-10-2016, 17:00
Як українцям відноситись до таких болючих речей.

Ми в Україні собі уявляємо, що Польща – це якесь монолітне політичне тіло, яке говорить одним голосом. Але це не так. Як у Польщі, так і у нас, є відносно розвинута демократія. У Польщі є два головних політичних середовища, які мають дві позиції щодо майбутнього Польщі, її розвитку, а також у певних питаннях, що стосуються України.

З приводу генерального питання польсько-українських відносин ці два середовища мають єдину монолітну думку, що Польща є стратегічним союзником України і вони піклуються про те, щоб Україна була стратегічним союзником Польщі.

Однак ці два середовища розходяться у питанні історичної пам’яті. Але не в самій суті питання, скільки у способах його донесення до польського суспільства і десь в похідний спосіб до українського.

Всі ці питання стосуються подій Другої світової війни, коли відбувалась україно-польська і польсько-українська, по суті, війна. Вона проходила у різний час на різних територіях, починаючи від 43-го року на Волині і тривала фактично до середини 50-их років. Аж до акції "Вісла", коли рештки українського населення із тих територій, які зараз є у Польщі, були розселені по колишніх німецьких землях, на заході і півночі теперішньої Польщі.

Як до цього має відноситись українське суспільство і політичний клас? За великим рахунком заперечувати те, що діялося в 43-му й інших роках, ледь не до 50-го, мені здається, що в цій думці опонентів немає.

Як нам відноситись до тих болючих речей? А спокійно. У 2003-му році, ми видавали перший номер журналу "Ї". Головна тема стосувалась конфлікту на Волині. Тоді в редакції те, що називається пережерлися, і ледь не перестали подавати один одному руку. Ми всі українці і не могли дійти єдиної думки чи таку правду, яка нам відкрилася, варто друкувати в журналі, який є загальноукраїнським.

Тут потрібна певна делікатність. Український політичний клас на даний момент здає екзамен, виважено реагуючи на емоційний проект постанови польського Сейму.

В Польщі це викликає більше емоцій, бо там є єдина цілісна історична пам'ять, яка охоплює більш-менш весь народ. В Україні історична пам'ять обірвана. Те, що пам’ятають в Одеській області не відповідає тому, що пам’ятають на Волині, на Галичині чи десь на Закарпатті. Україна реагує фрагментами, окремими регіонами. А поляки реагують як цілісний організм і для нас це виглядає занадто емоційно.

Чи відбувається різке похолодання на політичному рівні? Я би не драматизував. Треба собі розуміти, що всі позиції по даному питанню стосуються в першу чергу внутрішньо польської політичної боротьби. Це внутрішні польські дискусії, тому в Україні на це треба реагувати спокійно.

Ми повинні думати про те, що називається державний інтерес. Для нас це збереження союзницьких стосунків з Польщею, а державним інтересом Польщі є збереження союзницьких стосунків з Україною. У нас обох є набагато серйозніші проблеми і супротивники.

Джерело
Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Загрузка...
13-10-2016, 17:00 » Автор: Тарас Возняк
загрузка...


Оставьте свой комментарий

Имя:*  
E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчёркнутый текст Зачёркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Введите код: *

0
Aleks  
13 октября 2016 17:18

Bитяг з відповіді на запит Антифашистського комітету України до СБУ України (№24/1-3044 від 27 листопада 2008 р.):
“Як вбачається із архівних документів НКВД-МГБ-КГБ-УРСР, за 1944-1953 роки, тобто до моменту повної ліквідації націоналістичного підпілля і його озброєних формувань, учасниками ОУН-УПА в західних областях України здійснено:
терористичних актів 4907
диверсійних 195
нападів та роззброєнь груп охорони
громадського порядку 457
нападів та підпалів колгоспів,
радгоспів, МТС 325
нападів на сільради і клуби 320
озброєних пограбувань 359
інших відповідних проявів 1126
В результаті цих акцій було вбито або забрано в ліс бойовиками ОУН-УПА 2662 працівника радянсько-партійного автиву, 582 голови сільських Рад, 262 голови колгоспів, 446 колгоспників, 829 працівників держбезпеки, 473 працівники міліції, 1525 бійців груп охорони громадського порядку, 187 військовослужбовців, 933 службовців, 12839 інших громадян. Всього загинуло 22430 чоловік.” (Арх. спр. №372, т. 100, арк. 109-111).

Гости

наверх