hronika.info
Сергей Дацюк
Все статьи автора
Мнения

Тунель та світло в його кінці

Українці вміють жити з нелегітимною владою.

Якщо перестати критикувати владу, не реагувати на її спроби нищити опозицію, тотально контролювати мас-медіа і закатувати політичних конкурентів в асфальт – що буде?

Інакше кажучи, що було б свого часу, якщо можна було б зупинити «петлюрівщину» і залишити «скоропадщину»? Відповідь дуже проста – була б «хмельниччина-2»: заключення економіко-політичної угоди з Росією на рівні української еліти того часу.

Думаєте тепер, після розриву стількох відносин з Росією і після втрати значної частини залежності України від неї, це все ще неможливо? Постколоніалізм це не тип політики, це тип мислення, яке змінюється в кращому разі протягом цілого покоління.

Думаєте, як же ми знову можемо потрапити у залежність до Росії, адже ми, як ніколи рвемо стосунки з Росією, і воюємо з нею майже на всіх напрямках, окрім відвоювання окупованих територій?

Ту дуже просто – українська влада тишком-нишком реалізовує російський проект фрагментації та федералізації України. В принципі тут нічого фатального немає, якщо б це був український проект з розблокованим конституційним процесом. Але в тому то й справа, що з заблокованим конституційним процесом це може бути лише проект при домінуючому впливі Росії.

Націоналісти сьогодні це найбільші і найпослідовніші федералісти, незалежно від того, що вони самі про себе думають. І українська влада, роблячи ставку на націоналістів в рамках передвиборної політтехнології, веде Україну до розколу.

На тлі оцінки трьох років Президента України зовсім не хочеться говорити про досягнення і провали. Не тому, що немає досягнень чи провалів, а тому що ці досягнення майже ніяк з діями української влади не пов\’язані, а провали є результатом пасивності влади, а не якихось зрадливих дій, хоча «зрадофіли» так не вважають.

Аналіз дій має виходити з аналізу суб\’єктних дій, а не з аналізу пасивного підпорядкування та дій заради корпоративних олігархічних інтересів.

Всі досягнення української влади трьох років після Революції Гідності були пов\’язані винятково з мавпуванням чужих зразків та норм, з діяльністю зовнішніх запрошених з інших країн агентів прийняття рішень або з виконанням приписів МВФ.

Що таке асоціація з ЄС та безвізовий режим по свої суті? Це публічна та лояльна демонстрація спроможності приймати власні закони за європейськими зразками без будь-яких незрозумілих для Європи інновацій?

Що таке реформа поліції, медична реформа чи спроба земельної реформи в Україні? Це реалізація чужих зразків з добровільно відключеною здатністю до якої-небудь творчої уяви та з жорсткою забороною на власні інновації.

Лише українська громада спричинилася до деяких соціальних інновацій, які, до речі, влада всіляко придушувала: каналізувала войовничу енергію добровольців окопним сидінням на тлі «Мінського процесу», репресувала добробати, обмежувала волонтерів, перехоплювала блокади, затягувала судові процеси проти вбивць Майдану, відвертала увагу переслідуванням дрібних корупціонерів, щоб і далі процвітали крупні і т.д.

Українська влада за три роки не може пишатися жодним, підкреслюю ЖОДНИМ, успіхом власних інновацій. Чи може ми вважаємо, що «безгаз» чи «безвіз» придумала українська влада?

Джерело

Рекомендуем прочитать

Если вы ищете дешёвый дом на Гавайях, попробуйте лавовую зону

OSHU

Добыча полезных ископаемых на морском дне является экономической необходимостью или опасностью?

OSHU

Критерии выбора мужской куртки: от фасона до утеплителя

OSHU