» » Російський бізнес в Україні веде себе як типовий Альфа-самець
Раздел: Мнения  
+2
Украинский поэт, эссеист, переводчик, политический эксперт.

Російський бізнес в Україні веде себе як типовий Альфа-самець

23-10-2015, 12:43
Мімікрія російського бізнесу в Україні не робить його проукраїнським…

Політична традиція повного домінування, повного подавлення конкурентів ще гостріше притаманна російському бізнесу в Україні, оскільки стиль російської політики провокує і російський бізнес в Україні на тотальну зверхність і приниження всього українського.

Росіяни відчувають себе в Україні більш ніж впевнено, це - і монопольне становище на ринку мінеральних вод, і монополізм на ринку мобільного зв’язку, це і діяльність російських банків, кредитні портфелі яких, дозволяють відчувати себе «Альфа-самцями», тиснути на український бізнес та маніпулювати політичним рішеннями.

Діючи за старими методами: підкупу чиновників, інформаційних атак та погроз через судові рішення, російські банкіри можуть легко шантажувати українських роботодавців та платників податків. Особливо не звертаючи увагу на соціальний аспект…

Вони із острахом пережили період політичної активності та військової агресії, які символізувалися потужною хвилею патріотизму. Після чого «росіяни» перейшли в атаку у корпоративному секторі, починаючи активно тиснути та задавати свій тон гри.

Приклад «Лукойла» та «МТС», щодо європейського ребрендінгу, додає впевненості компаніям країни агресора. Які думають що знайшли інструменти, як перехитрити споживачів.

Навіть ходять чутки, що до мобільного оператора та нафтової компанії, має приєднатись ще одна банківська група, яка планує викупити потужний європейський бренд, який не перший рік працює в Україні, що за їх задумом має збільшити і лояльність споживачів і політичну вагу в Україні.

Впевненість у тому, що військовий конфлікт позаду, чиновників можна купити, а населення перехитрити через маркетингові маніпуляції додає агресивності в робочий тон компаній північного сусіда, які будуть намагатися використати більш потужні фінансові можливості, для завоювання українського ринку та подальших політичних маніпуляцій.

А тим часом в ділових і політичних колах активно обговорюється агресивна поведінка Альфа Банку щодо українських промислових підприємств. У переговорах щодо реструктуризації кредитів цей банк поводиться цинічно, без натяку на компроміс. Компромісність демонструють реально українські, а також західні банки, у тому числі і державні, які враховують, що великі заводи дають робочі місця і сплачують податки країні. Російському капіталу на це, схоже, плювати. Російський капітал більше боїться російської влади ніж української і тому веде себе як агресор в Україні а не партнер.

Але росіяни забувають, що найближчим часом очікується корекція українського списку санкцій. Відповідне рішення вже прийнято керівництвом РНБО. І банки з російським капіталом - одні з тих, чия діяльність в Україні напевно буде перевірена особливо ретельно.

Це відноситься і до інших компаній, деякі з яких ховаються за новими вивісками.
Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Загрузка...
23-10-2015, 12:43 » Автор: Владимир Цыбулько
загрузка...


Оставьте свой комментарий

наверх