Як правильно читати рейтинги «Freedom House»

0
40

Датування рейтингу заплутує читачів.

У повідомленні про рейтинги, наведені у публікації «Nations in Transit», підготовлену «Freedom House», наголошувалося, що «стан боротьби з корупцією, свободи ЗМІ та правосуддя залишились на рівні звіту від 2013 року і не змінювалися протягом трьох років». Формально – правильно, але що це означає насправді?

Проблема у тому, що нинішній звіт «Freedom House» аналізує попередній рік, а дату ставлять теперішнім. Тобто нинішнє видання 2016 року, зрозуміло, охоплює 2015, а останній рік Януковича (2013) буде датуватися 2014.

На жаль, таке датування «Freedom House» заплутує читачів. Тому насправді у цьому реченні треба було б порівнювати ситуацію із звітом 2014 р., а не 2013 р. (бо той охоплює 2012 р., коли були вибори і, відповідно, Янукович ще не розгорнувся на «повну»). Тоді тренд буде очевиднішим і ми побачимо зміни після Євромайдану в усіх сферах, що аналізує «Freedom House», крім правосуддя (хоча насправді і тут, ситуація не така як була за Янека, але попаде це лише у наступний звіт 2017 року).

Ми любимо апелювати до рейтингів, опитувань, статистики. Але даний приклад ілюструє, що треба знати, як робиться дослідження, ким, коли і яка методологія використовується.

Джерело

загрузка...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь