За беззаконня чиновників заплатить бюджет

0
31

До відповідальності майже нікого не притягнуто.

Я вже писав неодноразово, що протягом 2013 – 2015 років внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини з Державного бюджету України (за рахунок платників податків) виплачено 894 779 592,29 гривень.

А от скільки коштів було стягнуто до Державного бюджету України з осіб, з вини яких Європейським судом прийняті рішення проти України, Міністерство юстиції не бажає оприлюднювати.

Власне, раніше бажало. Надавало відповідні цифри на запити за період 2006 – 2012 роки.

А тепер ні. Бо «запровадженою у Міністерстві юстиції України звітністю не передбачено» ведення обліку кількості та загальної суми поданих позовів про відшкодування збитків завданих Державному бюджету України внаслідок виплати відшкодування стягувачам за рішенням Європейського суду, а також поданих до Генеральної прокуратури України заяв про проведення перевірок і встановлення осіб, винних у заподіянні збитків Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду…».

Це ж треба! Стільки є різновидів усілякої звітності у нашій бюрократичній країні, а от такої, щоб можна було оцінити зусилля міністерства справедливості стосовно покарання чиновників-правопорушників та повернення платникам податків коштів, що їх було сплачено жертвам чиновницького беззаконня, немає.

І це, на жаль, не дивно, адже наші урядовці цинічно, нахабно і відкрито заявляють, що покладати персональну відповідальність на чиновників, бачте, НЕРОЗУМНО!

У радянські часи тотальна секретність слугувала не стільки для того, щоб вберегти від капіталістів епохальні досягнення, скільки для того, щоб приховати від своїх тотальну відсталість.

Тому годі й сумніватися, що означає «запровадженою у Міністерстві юстиції України звітністю не передбачено».

Означає, що з чиновників-правопорушників стягнуто щось близько до нуля. Що до відповідальності притягнуто щось близько до «нікого».

Чиновницьке беззаконня під надійним захистом міністерства справедливості.

Бюджет заплатить за все.

Джерело

загрузка...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь