HRONIKA.info
Виктор Таран
Все статьи автора
Мнения

Раді нагадали про борги

І поставили трійку.

Верховна Рада завершила сесію із боргами.

Вперше з 2014 року протягом сесії депутати не прийняли жодних стратегічних законів для початку нових секторальних реформ. Наприклад, позаминулої сесії парламент запровадив судову реформу. Минулої — ухвалили державний бюджет, в якому заклали урядову ініціативу з підвищення вдвічі мінімальної заробітної плати.

Тактичні перемоги, на кшталт запровадження українських квот на телебаченні або внесення змін до бюджету щодо збільшення соціальних видатків, не перекривають стратегічний провал у реалізації реформ.

Найгірше те, що Верховна Рада входить в осінь із боргами. До старих боргів – новий закон про вибори, переобрання складу Рахункової палати і Центральної виборчої комісії, — додалися нові. Не проголосували реформи, які реально мали підвищити соціально-економічний стан українців — медичну, пенсійну і освітню.

Чому так сталось? Відсутність голосувань по кадрових питаннях свідчить про недовіру всередині парламенту та коаліції. У Раді відбуваються постійні «торги», які заважають повноцінно працювати державній машині.

Якби депутати мали політичну волю попрацювати ще один тиждень, вони б прийняли пенсійну й медичну реформи та пішли у відпустку з результатом, яке задовільнило суспільство. Відсутність результату нашкодило всім і суспільству і безвідповідальним політикам.

Загалом депутати напрацювали на цій сесії не більше трійки. І то, тільки за рахунок того що проголосували за мовні квоти на телебаченні і заборонили георгіївську стрічку.

Джерело


Рекомендуем прочитать

Україна йде своїм європейським шляхом

Почему невозможен эффективный экспорт «Зе-технологий»

Евгений Магда

О Путине, победобесии и Superjet

Слава Рабинович