Верховна Рада: 10 перемог і 5 поразок

0
7

9-ї сесії українського парламенту.

Минулого тижня завершила роботу дев’ята передостання парламентська сесія. За п’ять місяців роботи депутати ухвалили 75 законів та 45 постанов. Однак, незважаючи на такий позитивний статистичний баланс, через не ухвалення низки важливих законопроектів запитань до роботи парламенту у суспільства лишається багато. Для формування об’єктивної картинки проаналізуймо «зради і перемоги» цієї сесії.

ПЕРЕМОГИ. Ухвалено:

1) Постанову про розірвання договору про Дружбу та співробітництво між Україною та Російською Федерацією.

2) У першому читані закріплено в Конституції євроінтеграційний курс до ЄС та НАТО.

3) Законодавче забезпечення створення та діяльності Православної Української Церкви.

4) Постанову, яка дозволила переформатувати персональний склад ЦВК

5) Впровадила середньострокове трирічне бюджетне планування.

6) У листопаді (своєрідний рекорд) Урядовий проект Державного бюджету на 2019 рік. Підготовлений Урядом бюджет є соціально орієнтований і водночас передбачає подальше фінансування всіх ключових реформ та української армії.

7) законодавство, яке дозволило вирішити проблему «євробляхерів»

8) Постановка про дату виборів Президента України

9) Рішення про нове вітання в українській армії «Слава Україні»

10) Введено відповідальність за булінг у школах.

ПОРАЗКИ. Не ухвалили:

1) Новий Виборчий кодекс, який передбачав впровадження нової виборчої системи (відкриті списки) та відповідальності за фальсифікацію виборів.

2) Відміну мораторію на ринок землі.

3) Жодного подання на скасування депутатської недоторканності (Вілкул, Березкін) (як власне не скасували і саму депутатську недоторканність)

4) Парламентську реформу, яка включає введення сенсорної кнопки для голосування, принципи відкритості роботи комітетів, етичного кодексу тощо

5) Перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

Звісно цей список законопроектів не остаточний та суб’єктивний і його можна розширити за рахунок економічної, аграрної, антикорупційної, фінансової та інших сфер. Але навіть він дозволяє побачити, що чисто статистично депутати ухвалили більше позитивних рішень.

Однак саме через відсутність політичного бажання вирішувати стратегічні виклики у більшості українців продовжує формуватися негативний образ парламенту.

Через президентсько-парламентські перегони, сподівань на ефективність роботи 10 парламентської сесії не багато, оскільки депутати віддаватимуть перевагу соціально-популістичним, а не економічно-реформаторським законопроектам.

Однак вона точно має вирішити мінімум 2 надважливих стратегічних питання – внести до Конституції зміни в частині закріплення в Конституції євроінтеграційний курс до ЄС та НАТО і обмежити депутатську недоторканність.

Вирішенням інших стратегічних питань з великою імовірністю займеться вже наступний парламент.

Джерело

загрузка...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь