Зеленський, Тимошенко і НАТО

0
11

Програми кандидатів показали їх справжні бажання.

Коли Верховна Рада приймала зміни до Конституції про зобов\’язання влади привести Україну до НАТО і ЄС, лунало чимало критики, що не потрібні зобов\’язання на такому високому рівні. Виступаючи на першій Погоджувальній раді 3 вересня 2018 року Юлія Тимошенко навіть запропонувала замість змін до Основного Закону підписати меморандум між кандидатами в президенти. Мовляв, ми і так всі за НАТО так навіщо зміни до Конституції.

Лише тепер програми кандидатів у президенти, які вже офіційно зареєстровані в ЦВК, показали справжнє бажання чи небажання майбутніх очільників держави вступати до НАТО і ЄС.

Володимир Зеленський написав про НАТО у програмі лише один раз, щоправда разом з дипломатичною обмовкою про «інші безпекові об\’єдання». Викрутас виглядає смішно, бо довкола України таких безпекових об\’єднань аж два і вони взаємно протилежні: НАТО і Ташкентський договір ОДКБ, який підписали країни СНД на чолі з Росією. Для вирішення цієї дилеми, куди рухатись до Заходу чи до Москви, кандидат Зеленський пропонує всеукраїнський референдум.

Мабуть артисту, який багато гастролював по Росії і отримував багатомільйонні роялті від бізнесу там, важко змиритися з думкою, що такі можливості зі вступом до НАТО буде втрачено.

А от Юлія Тимошенко зуміла видушити з себе це страшне для Москви слово «НАТО» у своїй програмі також лише один раз, але у ще м\’якшому контексті, ніж Зеленський. Вона не пропонує вступу до НАТО і ЄС, а лише у одному з абзаців обтічно згадує про необхідність модернізації ЗСУ «за стандартами НАТО». Після цього, на думку кандидатки, «ми наростимо нашу військову потужність до рівня, що гарантує безпеку країні». В перекладі на нормальну мову – вступ до НАТО у Тимошенко не передбачається.

Єдиний з першої трійки найпопулярніших кандидатів, хто прямо говорить про НАТО і згадує про цей блок у. програмі шість раз – це Петро Порошенко.

Без викрутасів і реверансів у бік Росії у своїй програмі Президент написав:

«Наша місія – вступ до Євросоюзу і НАТО. Лише повноправне членство в Європейському Союзі та Північноатлантичному альянсі остаточно і безповоротно гарантує нашу українську державну незалежність, нашу українську національну безпеку.

У 2023 ми подамо заявку на вступ до ЄС, отримаємо і почнемо виконувати План дій щодо членства в НАТО.»

Джерело

Загрузка...
загрузка...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь