hronika.info
Происшествия

Суд Киева отправил под домашний арест нападавшего на Найема

Обвиняемый вернулся в Украину.

Шевченковский районный суд Киева избрал меру пресечения задержанному Магомеду-Амину Саитову, напавшему на экс-нардепа Мустафу Найема и находившемуся в розыске, в виде круглосуточного домашнего ареста на две недели. Об этом сообщил брат экс-нардепа – адвокат Маси Найем на своей странице в Facebook в понедельник, 23 сентября, передает Хроника.инфо со ссылкой на Корреспондент.

Отмечается, что прокурор просил взять Саитова под стражу на два месяца, однако суд не удовлетворил ходатайство. Судья Виталий Циктич избрал ему круглосуточный домашний арест до 7 октября.

Саитов отказался отвечать судье и прокурору, как и когда он пересек границу Украины. В то же время, когда его спросили, почему он вернулся в Украину, подозреваемый сказал «потому что изменилась власть».

«Еще никогда ни один человек в розыске не возвращался в Украину для получения приговора. Это всегда означало договоренности… Человек просто сбежал из Украины после совершения им противоправных действий. Его остановило не то, что он вспомнил о том, что жизнь и здоровье в Украине – это наивысшая социальная ценность и поэтому нельзя наносить телесные повреждения. А потому что власть была не та», – заявил Маси Найем.

Це — іспит для нової влади. Підозрюваний Саітов Магомед-Амін Абубакарович, який напав на мого брата 30 квітня 2018 року, повернувся, цитую, «тому що змінилась влада». Нижче — трішки подробиць з судового засідання щодо розгляду клопотання про застосування раніше обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у місті Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018100100004974 від 30.04.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122, ч. 2 ст. 296 КК України.Досудовим розслідуванням установлено, що ЗО квітня 2018 року, приблизно о 17 годині 25 хвилин, Саітов Магомед-Амін Абубакарович, перебуваючи на проїжджій частині за адресою площа Бессарабська, 2 в м. Києві, діючи у групі з Світовим Ахмедом Абубакаровичем, Саітовим Магомедом-Саліхом Арбуєвічем та Темербулатовим Умолтом Руслановичем, вчинили хуліганство.Одразу після цього Саітов Магомед-Амін Абубакарович виїхав на територію Республіки Азербайджан з метою уникнення кримінальної відповідальності. З 18 лютого він перебував в обліку Генерального секретаріату МОКП-Інтерпол з «червоною» карткою, тобто з метою арешту та подальшої екстрадиції до України. А тепер подробиці. 1. В суді і прокурор і суддя спитали у підозрюваного як та коли він перетнув кордон України. Підозрюваний Магомед відмовився надати таку інформацію. З цього приводу вже завтра подамо зяву про вчинення кримінального правопорушення, щоб слідство встановили всі обставини справи. Це кордон України, чи решето: хочеш – летиш звідси одразу після скоєння злочину, а хочеш – повертаєшся, попри оголошення в розшук (в тому числі державний). 2. На питання чому він повернувся – він відповів, що «бо змінилась влада». Тут важливо зафіксувати, що ще ніколи жодна людина, яка є в розшуку, не поверталась в України для отримання вироку. Це завжди було про домовленості. Хочу здивуватись, якщо на цей раз це буде не так. 3. Прокурор просить обрати запобіжний захід на 60 діб, при тому що строк досудового провадження до 07 жовтня 2019 року. З яких підстав? Ну що заважає нормально підготуватись до засідання? 4. Суддя не задовольнив клопотання прокурора, але обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком до 07 жовтня 2019 року. В мене є певні здивування. Бо є чіткі ризики, передбачені ст. 177 КПК. Щонайменше бо людина просто втекла з України після вчинення ним протиправних дій. Його зупинило не те, що він згадав, що життя та здоров’я в Україні – це найвища соціальна цінність і тому неможна завдавати тілесних ушкоджень. А тому що влада була не та. Вже не кажучи про «міцні соціальні зв‘язки» та «репутацію». Добре. Як є. Будемо дуже пильно слідкувати за цілодобовим домашнім арештом. #справаМустафи

Gepostet von Masi Nayyem am Montag, 23. September 2019

Рекомендуем прочитать

Трагедия в Чжухае: массовое автомобильное нападение потрясло Китай

OSHU

Убийство главаря футбольных хулиганов в Росарио: криминальная драма аргентинского футбола

OSHU

Теракт в Пакистане: взрыв на ЖД станции Кветта унес жизни 25 человек

OSHU