Доки внутрішні медіа України надриваються в епітетах щодо феєричної шкоди державі і особисто президентові Порошенку від дикунства Авакова і Саакашвілі, Петро Олексійович здійснив перший в історії візит президента України в Штаб Верховного головнокомандувача Об\’єднанних Збройних сил НАТО в Європі та Штабу ССО НАТО.
Чотиризірковий генерал Філіп Брідлав висловився абсолютно в новому ключі щодо готовності НАТО надати Україні тепер вже посилену допомогу. «Генерал Брідлав високо оцінив існуючий рівень взаємодії з Україною. Він підтвердив готовність НАТО надавати посилену допомогу з метою протистояння сучасним викликам, які стоять перед українською державою», — йдеться в офіційному тексті повідомлення.
Це вперше в історії Верховний Головнокомандувач України перебуває вже не тільки як політичний партнер НАТО в Штаб –квартирі, тепер вже й рівень військової співпраці набуває абсолютно чітких абрисів. До 2020 року має завершитися повна гармонізація як управлінських стандартів ЗСУ з військами країн-партнерів НАТО, так і перехід на технічні стандарти, злагодження як штабних структур, так і безпосередньо військ – спочатку через УкрПольЛитБригаду , формування якої вже завершується і через участь ЗСУ в подальшому формуванні Європейських сил спеціальних операцій.
Перебуваючи у штаб-квартирі Альянсу Президент назвав співпрацю з НАТО – одним з першочергових питань для зміцнення оборони України.
-«Мета України – забезпечити повну взаємосумісність між Збройними Силами України та Збройними Силами НАТО до 2020 року. Це є та дорожня карта, яка закладена мною у Військовій доктрині, яка була схвалена Радою національної безпеки і оборони України. Впевнений, що ми будемо рішуче імплементувати ці реформи»;«Виконати комплекс внутрішніх політичних та оборонних реформ, для того, щоб ми досягли критеріїв Північноатлантичного альянсу».
-«Виконати комплекс внутрішніх політичних та оборонних реформ, для того, щоб ми досягли критеріїв Північноатлантичного альянсу».
Раніше Петро Порошенко вже не раз заявляв, що Україна взяла курс на приєднання до Альянсу в майбутньому. 22 вересня Президент України оголосив про плани щодо проведення референдуму щодо приєднання до НАТО
Досягнення у співпраці України з НАТО протягом 2015 року:
· Вперше Президент України відвідав Штаб Верховного головнокомандувача Об’єднаних Збройних сил НАТО в Європі та Штаб сил спеціальних операцій НАТО;
· Вперше генсек НАТО Йенс Столтенберг (22.09.15) брав участь в РНБОУ;
· Вперше США (країна НАТО) надає військово-технічну допомогу Україні, передаючи контр батарейні радари та хамери;
· Вперше цілий ряд країн НАТО: Великобританія, Канада, Литва, Польща надають Україні двосторонню підтримку різного рівня;
· Вперше за допомоги НАТО відбувається створення та навчання українських сил спеціальних операцій у Хмельницькому;
· Вперше спеціалісти з країн НАТО проводять навчання українських підрозділів у Яворові.
· Вперше вступ України до НАТО підтримує більше половини населення – понад 60%. Тим часом 2 роки тому вступ до НАТО підтримували тільки 16%,
Найважливіше, що активніть України по зближенню з НАТО синхронізується із зусиллями Туреччини як одного з найавторитетніших членів альянсу по формуванню пояса безпеки на Кавказі. Та за лекалами співпраці України з країнами –членами альянсу Польщею та Литвою, формується схоже модель співпраці Азербайджану та Грузії з Туреччиною. Цей факт засвідчує про посилення потенціалу НАТО ще трьома країнами, і фактично завешення формування Євроатлантичного пояса безпеки на даний час.
Україна встигає вскочити в останній безпековий вагон, тільки не варто випускати з овиду те, що НАТО — не лише військовий союз, це в першу стандарти свободи слова, людської гідності та верховенства права. Тому безпековий союз для України – це ще й невідвортність реформ!