Аби допомогти країні здолати вірус корупції – потрібно мобілізувати дієву антикорупційну гвардію, яка зосередить роботу на конкретних діях, а не словах
Народний контроль закликає громадян – долучайтеся до боротьби. Як і два роки тому, на Майдані – аби досягти бажаних змін, ми самі маємо стати цими змінами.
Третій Антикорупційний форум, що напередодні другої річниці трагічних подій на Майдані відбувся у Харкові, довів – у суспільстві існує справді великий запит на антикорупційні ідеї. І йдеться не лише про рівень столиці, а й регіони. Особливо ті, що традиційно вважалися «проросійськими». Це доводить і кількість учасників Форуму у Харкові – понад 2 тисячі осіб.
За підсумками вже ІІІ Антикорупційного форуму, ми побачили: усі чудово усвідомлюють, що «риба гниє з голови», а найефективнішим антикорупційним кроком стала би заміна очільників прокуратури, МВС, фіскальної служби, міністрів і так далі. Та водночас розуміємо, що ці пани наразі не планують нікуди йти зі зручних і теплих кабінетів.
Президент, Прем\’єр, лідери фракцій коаліції могли б ініціювати їх відставки та продемонструвати суспільству політичну волю у боротьбі з корупцією. Натомість бачимо, що ніхто із них не хоче брати на себе таку відповідальність.
Новостворені антикорупційні органи лише починають свою роботу. Перші результати їхньої діяльності – у кращому випадку – зможемо оцінити тільки навесні.
Що робити у цій ситуації кожному із нас? Левова частина учасників Форуму приїхала до Харкова саме з цим питанням: ЩО РОБИТИ, ЩОБ ЗДОЛАТИ КОРУПЦІЮ? Втім темою 90% виступів учасників стали корупція та корупціонери, а не конкретні антикорупційні інструменти.
Відтак, щоб ініційований широкий антикорупційний рух – на радість усім корупціонерам – не став черговою «мильною бульбашкою», потрібно зосередити увагу на ДІЯХ, а не на гаслах.
Нагадаю, що під час Антикорупційного форуму у Києві «Народний контроль» презентував свій Антикорупційний план із 7 пунктів, з яким наша партія йшла на місцеві вибори та який отримав підтримку сотень тисяч людей по всій країні.
Антикорупційний план – відображення того, ЯКОЮ ми хочемо бачити вільну від корупції систему роботи влади. Аби ці правила гри запрацювали, потрібно, щоб зараз якомога більше громадян включилися у антикорупційну боротьбу.
1 комментарий
Я бы не стал называть коррупцией позитивные взятки то есть когда не совершается преступление за взятку, а только "отход" от неких нормативных актов, которые и так давно пора менять. Чиновник берущий такую взятку ничем для общества не опасен, разве что только самим фактом взяточничества. В любом случае взятки плохо для общества.
Комментарии закрыты.