Кілька думок щодо життя після референдуму у Нідерландах

Політики гроші люблять більше, ніж не люблять ганьбу.

Так, православні, і інші достойні люди України! Словами того ж таки датського принца Гамлєта, з однойменного твору Подерв\’янського, «ітогі підведем». Ні, ясно, що підсумки референдуму ще має підвести їхній, голландський ЦВК, бо 32% плюс-мінус 3% означає від 29% до 35% (це явка). Про 29% говорити немає чого.

Шкода, що так не буде. А ще більше шкода, що Україні «шари» не буває. Візьмемо найгірший з можливих варіантів 35% явка, 65% «проти», ну і хтось там «за». Що це означає? Для Брюсселя це означає знайти відповідь на питання, що легше — проігнорувати результати референдуму в якийсь спосіб, чи пояснити усьому світові, що для укладення договорів з ЄС іноземні партнери тепер мали би до початку переговорів з ЄК піти і вклонитися кожній голландській корові на референдумі?

Голландський уряд шукає відповідь на питання, що легше: проігнорувати в якийсь спосіб (в пристойних домівках допускається формулювання чи врахувати в якийсь не особливо обов\’язковий спосіб) результати референдуму, чи виходити з угоди, яку вже підписали і навіть ратифікували? Все може бути не відразу, але щось підказує, що проігнорувати референдум в якийсь елегантний спосіб може виявитися легше для усіх.

Організатори референдуму в Голландії інвестують в місцевих пабах чесно зароблені російські рублі і передають естафету натхненним організаторам референдуму про вихід з ЄС Великобританії (до речі, можливо, найсерйозніший наслідок референдуму в Голландії).

Українці, по-перше, спокійно продовжують виконувати угоду про асоціацію з ЄС (тепер не надто поспішаючи виконувати не особливо зрозумілі її моменти), а, по-друге, якщо не люблять ганьби, швиденько переобирають парламент і президента. Якщо гроші люблять більше, ніж не люблять ганьбу, то продовжують розтирати соплі про те, що офшори — це добре, а вибори — це погано. Одним словом, за іншим влучним висловом Подерв\’янського «на….й песимізм» — роботи багато у всіх.

Джерело

Похожие статьи

Почему инвестиции в «однушки» – это стабильный и надежный выбор

Король Карл III и наследие колониального прошлого

Австралия снижает возраст уголовной ответственности