У Генпрокуратурі спостерігається «повзучий переворот»

Продовжується атака на слідчих у справі Майдану.

Повзучий переворот у Генеральній прокуратурі триває. За моєю інформацією, команда Шокіна пішла в атаку на внутрішню опозицію – керівника Управління спецрозслідувань Сергія Горбатюка, який розслідує справу Майдану та колишніх чиновників Януковича.

Штаб спротиву Управлінню спеціальних розслідувань очолює заступник генпрокурора Юрій Столярчук. Саме він місяць тому, 22 березня намагався зняти Горбатюка, відправивши його в почесне заслання на посаду прокурора Львівської області. При цьому Столярчук порадив Горбатюку піти добровільно, оскільки новий генпрокурор все одно його позбудеться. Столярчук так і не пояснив, у чому полягають його претензії.

Ще за декілька тижнів, 7 квітня Столярчук зібрав нараду за участі керівнитцва Управління спеціальних розслідувань, де знову обрушився на них із голослівною критикою. Окремі випади стосувалися розслідування злочинів проти «Автомайдану», але періоду, коли провадження перебували не в Генпрокуратурі в Горбатюка, а у прокуратурі Києва та Київської області.

Паралельно в структурі підпорядкованого Столярчуку Головного слідчого управління було відкрито провадження щодо Горбатюка та його команди за начебто зволікання з розслідуванням справ за подіями в Одесі 2 травня Майдану та за іншими фактами з постійними допитами та погрозами.

У наслідок тиску, рапорт про відставку подав керівник одного з відділів Управління спецрозслідувань А відносно Горбатюка активізували розслідування з метою повідомлення про підозру за статтею «Службова недбалість». При чому у справі, яка не має жодного стосунку до предмету відання його управління – не Майдан, не оточення Януковича, а пожежа в будинку профспілок Одеси. Це провадження з незрозумілих мотивів (не дивлячись на завантаження і відсутність достатнього штату для справ Майдану) все ж передали в управління Горбатюка.

Загалом відомо про чотири зареєстровані провадження відносно слідчих, які працюють в управлінні Горбатюка. Хоча можливо їх і більше.

Окрім цього, Столярчуком здійснювався тиск для уповільнення розслідування окремих проваджень проти оточення Януковича, яке входить до санкційного списку Євросоюзу. Зокрема, він намагався блокувати розслідування справи Клименка та посібників Януковича, які організували в його інтересах присвоєння земель мисливського господарства «Сухолуччя».

При цьому без реагування залишилися багаторазові звернення, аби управлінню Горбатюка, яке розслідує одночасно сотні проваджень по Майдану та оточенню Януковича, збільшили штат чи надали додаткові приміщення або обладнання. Це не жарт – управління досі не має потужного серверу і змушене на флешках (!) зберігати багатогігабайтні відеодокази розстрілів на Майдані.

За фактом тиску на нього, спроб звільнити з посади та провести чистки Горбатюк написав рапорт на ім\’я в.о. генпрокурора Севрука.

Сам Горбатюк користується повною підтримкою адвокатів потерпілих від злочинів на Майдані – родин Небесної сотні, він також був висунутий депутатами-єврооптимістами на посаду Генпрокурора.

Війна з Горбатюком – не єдине «досягнення», яким прославився Столярчук. У підпорядкованому йому Головному слідчому управлінні два місяці тому було створено кишеньковий підзрозділ з виконання делікатних доручень Банкової – відомий як «департамент Кононенка-Грановського».

Саме вони останніми тижнями відкрили низку скандальних справи – проти Каська з нічним чатуванням під театром, щодо слідчих Сакварелідзе, які займалися «діамантовими прокурорами», а також Центру протидії корупції Шабуніна, в рамках якого Столярчук навіть погрожував допитати посла США Джеффрі Пайєтта.

Щоправда, цими діями він лише знизив свої шанси посісти посаду генпрокурора – за інформацією джерел, на його неприйнятності наголосили під час поїздки президента до США. Щоб якось виправити ситуацію, Столярчук за посередництва Банкової надіслав Пайєтту листа з вибаченнями, але їх не було сприйнято як спробу щирого каяття.

Тим часом «департамент Кононенка-Грановського» стає головним чинником, що дознищує репутацію Генпрокуратури. А Олександр Грановський, який останніми тижнями набуває на Банковій політичної ваги та навіть отримав охорону «Альфа» СБУ, став «смотрящим» як за прокурорами, так і судами в справах, де міститься політичний інтерес президента Порошенка.

Джерело

Похожие статьи

Почему инвестиции в «однушки» – это стабильный и надежный выбор

Король Карл III и наследие колониального прошлого

Австралия снижает возраст уголовной ответственности

1 Comment

Киевлянин 21.04.2016 - 18:34

ОПГ "Винницкие" села на воровские потоки ОПГ "Донецкие". Мерзопакостное зрелище.Они воруют не только деньги. Они воруют будущее Украины.

Добавить комментарий