Хто виграє від цього кроку.
Є такий популярний фільм «Адвокат диявола». Прошу не сприймати цей блог саме в такому ключі. Давайте поміркуємо про можливі наслідки реалізації ідеї, якою запалилися депутатські серця – введення візового режиму з Росією.
Звичайно, безвізовий режим з Росією, який зараз діє, зіграв свою зловісну роль під час окупації Криму та Донбасу. Без сумніву, так звані «добровольці», точніше найманці, на початку війни безперешкодно переходили кордон по російських внутрішніх паспортах, отримуючи зброю та набої вже на українській території.
Так було у 2014 році до початку агресії. Відтоді захоплено Крим і 500 км кордону перебувають поза нашим контролем на Донбасі.
Однак, хто виграє від введення візового режиму тепер, у 2016-ому?
Насамперед, ми нібито захистимо себе від повторення гібридного нападу. Але ми й тоді могли б себе захистити, як це сталося у Харкові, Одесі та Запоріжжі. Потрібна була більша активність громадськості та робота українських спецслужб.
Хто програє від візового режиму, окрім нашого ворога – Росії?
Тут все набагато складніше.
Від введення візового режиму найбільше постраждають українські заробітчани в Росії. До початку війни їх кількість за оцінками Федеральної міграційної служби Росії була 1 350 000 за рік. В середньому кожен з них надсилав до України близько 500 доларів на місяць. Таким чином сума переказів на рік становила понад 8 млрд доларів.
Після введення візового режиму з Росією ці люди створять велетенські черги за російськими візами біля консулятів Росії. Така відеокартинка сама собою буде використана у пропагандистській війні проти України.
Водночас кількасот тисяч українських сімей втратять прибутки, зменшиться їх купівельна спроможність, що вдарить по дрібному бізнесу в Україні.
У наслідку ці люди можуть підтримати проросійські партії, які обіцятимуть відновлення безвізу з Росією.
Так візова ідея Андрія Парубія, (яка мала б спрацювати на користь Україні), в реальності:
завдасть шкоди українським заробітчанам;
допоможе російській пропаганді вдарити по іміджу України;
нашкодить дрібному бізнесу і національній економіці;
а на довершення – призведе до посилення позицій проросійських політиків.
Якщо дійде до повного розриву дипломатичних відносин описані наслідки будуть ще більш відчутними. Крім того українці, що зараз є ув\’язненими в Росії, будуть кинутими напризволяще, через серйозні складнощі їх юридичного захисту та консульської допомоги.
Під впливом емоцій, болю від наших втрат на Донбасі, бажаючи помсти ворогу, який топче наш український Донбас ми можемо ввести візи і навіть повністю заборонити будь-які стосунки з Росією. Коли бурлять емоції, думати стає важко, проте народні депутати зобов\’язані думати над довгостроковими наслідками своїх дій.
Зрештою, я не знаю відповіді на питання потрібно чи не потрібно вводити візи – треба зважити всі за та проти.
Прошу тільки не перетворити і це питання на предмет захоплюючої парламентської політичної гри.