До відповідальності майже нікого не притягнуто.
Я вже писав неодноразово, що протягом 2013 – 2015 років внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини з Державного бюджету України (за рахунок платників податків) виплачено 894 779 592,29 гривень.
А от скільки коштів було стягнуто до Державного бюджету України з осіб, з вини яких Європейським судом прийняті рішення проти України, Міністерство юстиції не бажає оприлюднювати.
Власне, раніше бажало. Надавало відповідні цифри на запити за період 2006 – 2012 роки.
А тепер ні. Бо «запровадженою у Міністерстві юстиції України звітністю не передбачено» ведення обліку кількості та загальної суми поданих позовів про відшкодування збитків завданих Державному бюджету України внаслідок виплати відшкодування стягувачам за рішенням Європейського суду, а також поданих до Генеральної прокуратури України заяв про проведення перевірок і встановлення осіб, винних у заподіянні збитків Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду…».
Це ж треба! Стільки є різновидів усілякої звітності у нашій бюрократичній країні, а от такої, щоб можна було оцінити зусилля міністерства справедливості стосовно покарання чиновників-правопорушників та повернення платникам податків коштів, що їх було сплачено жертвам чиновницького беззаконня, немає.
І це, на жаль, не дивно, адже наші урядовці цинічно, нахабно і відкрито заявляють, що покладати персональну відповідальність на чиновників, бачте, НЕРОЗУМНО!
У радянські часи тотальна секретність слугувала не стільки для того, щоб вберегти від капіталістів епохальні досягнення, скільки для того, щоб приховати від своїх тотальну відсталість.
Тому годі й сумніватися, що означає «запровадженою у Міністерстві юстиції України звітністю не передбачено».
Означає, що з чиновників-правопорушників стягнуто щось близько до нуля. Що до відповідальності притягнуто щось близько до «нікого».
Чиновницьке беззаконня під надійним захистом міністерства справедливості.
Бюджет заплатить за все.