Борці з корупцією втрачають довіру

Антикорупційна прокуратура поставлена у безвихідь.

У журналістиці давно взяв за правило – описувати події свідком яких я був сам, або свідками яких були інші, з обов\’язковим посиланням на джерело.

Розумію, що Віталій Шабунін не журналіст і не переймається якоюсь там журналістською етикою, і все ж таки, мене такі блоги вражають:

В.Шабунін: Натомість, САП пішла за класичним сценарієм ГПУ, який ми спостерігаємо у більшості ТОП-кейсів ЦПК: на етапі оголошення підозри починаються торги з фігурантами провадження і справа до суду взагалі не доходить.

Якщо Віталій має докази таких торгів – це 100% корупційний злочин, тож треба негайно написати заяву до Національного Антикорупційного Бюро України (НАБУ).

Якщо таких доказів немає – хто повірить, коли наступного разу хлопчина буде кричати «вовки-вовки»?

По суті цієї справи Назар Холодницький вже писав, що вимагає від НАБУ більш якісної доказової бази і це зрозуміло, адже воювати в суді з високооплачуваними адвокатами МАУ доведеться саме прокурорам САП, а не детективам НАБУ.

Що ж напишуть «борці з корупцією», коли через недостатні докази САП цю справу програє? Спробуємо вгадати – скажуть, що це таємна домовленість з олігархом?

По суті, антикорупційну прокуратуру поставили у безвихідь:

або прийняти зібрані докази і оголосити підозру, щоб потім з високою ймовірністю програти її в суді і бути звинуваченими у співпраці з олігархом;

або вимагати більших доказів і однаково бути звинуваченими у співпраці з олігархом.

Проте існує і менш популярне для «борців з корупцією» пояснення – НАБУ гостро потребує причин, щоб пояснити відсутність яскравих результатів своєї роботи.

Артем Ситник був обраний і призначений керівником бюро в далекому квітні 2015 року. Це означає, що невдовзі минає 2 роки його роботи, але за цей час не засуджено жодного високопосадовця з ініціативи НАБУ, а до суду передано тільки 30 справ.

На цьому фоні навіть далеко неідеальна прокуратура виглядає надзвичайно активною, бо відправила в суд аж 759 актів обвинувачення.

Можливо настав час не використовувати PR-прийомів для відволікання уваги, а почати справжню роботу? Тим більше, що некорупціонери її будуть тільки підтримувати.

Джерело

Похожие статьи

Инсценированные покушения: как разные люди приходят к одинаковым выводам

Золотая середина: почему двухкомнатная квартира — лучший выбор для молодой семьи?

Верховный суд США разрешил городам запрещать лагеря бездомных на улицах