hronika.info
Ярослав Юрчишин
Все статьи автора
Мнения

Відкриваючи Європі Україну майбутнього

Про Українську академію лідерства.

Ми дуже часто комунікуємо зі світом своїми проблемами. Особливо це стосується нашої політичної еліти, яка, зважаючи та той рівень викликів, який постав перед Україною через окупацію Криму та війну на Сході з Росією, прагне перекласти ну хоч частину відповідальності на когось. Тому і спілкується Україна часто з позиції прохача, навіть там, де це не є критично необхідно.

А світ визнає переможців. Європа, яка через міграційну кризу, Брекзіт та багато інших викликів спрагла успіху, просто хоче почути, що та велика допомога, яка надається Україні (яку неформальному спілкуванні оцінюють, як одну з найуспішніших країн Східного Партнерства) справді дає результат. Хай невеликий, але відчутний.

Розуміючи потребу просування позитивного іміджу України з одного боку, та формування реалістичного сприйняття ЄС серед української молоді Українська Академія Лідерства вже вдруге (минулоріч УАЛ відвідував Нідерланди напередорні референдуму щодо асоціації з Україною) ініціювала експедицію, яка охопила 250 студентів та викладачів Академії до країн Євросоюзу. Коротко про статистику цього навчального туру: травневих 7 днів, 7 країн, серед яких Бельгія, Нідерланди, Франція, Німеччина, Швейцарія, Польща й Австрія, 22 міста, 25 тисяч кілометрів, близько 100 офіційних зустрічей з представниками євроінституцій, міжнародних організацій, дипломатичних представництв, аналітичних центрів, неприбуткових організацій та фондів розвитку, відвідання понад 15 кращих університетів Європи та понад 25 тисяч нових друзів для України.

Експедиція – дуже вдале слово для визначення формату події та трьох основних її завдань: пізнавального, адвокативного і комунікативного. Усвідомлення мети – це як налаштування команди перед важливою спортивною грою. «Коли їдеш не просто, аби поїхати, не для ще однієї позначки у закордонному паспорті. Коли розумієш, що за плечима у тебе вся країна», – зізнається студентка УАЛ Миколаїв Марічка Надвернюк.

Ідею публічної дипломатії і просування позитивного іміджу країни від Української Академії Лідерства підтримали Кабінет Міністрів України та галузеві міністерства – з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, закордонних справ, освіти і науки, економіки і торгівлі, а також «Реанімаційний проект реформ», Transparency International Україна, агрохолдинг Астарта й інші. З боку іноземних дипломатичних установ долучилися посольства Королівства Бельгія, Федеративної Республіки Німеччина, Франції, Нідерландів та представництво ЄС в Україні. Завдяки такому сприянню вдалося вирішити безліч організаційних і комунікаційних питань – підготовка та розклад зустрічей, логістика, візи для великої групи студентів, інформаційні матеріали, тощо.

Символічно, що експедиція розпочалася з Брюсселя – міста, де розташовані більшість європейських інституцій об\’єднаної Європи. Ще символічніше, що сталося це 11 травня – у день, коли Україна отримала довгоочікуваний безвіз. Треба було бачити, як завзято танцювала під дощем на площі La Monnaie De Munt юрба молодих людей, одягнених у худі із написом: «I\’m Ukraїne. I love freedom»!

За два дні перебування у бельгійській столиці юні лідери встигли взяти участь у 15 зустрічах із представниками європейських інституцій, влади, think tanks, освітніх організацій, медіа та НДО. Приємно відзначити, наскільки позитивно реагували на прохання про зустрічі зі студентами академії відомі європейські політики, експерти та надзвичайно зайняті посадовці. Вони переглядали свої щільні графіки, аби виділити час на спілкування з майбутніми українськими лідерами. Серед них – депутат Європарламенту Ребекка Хармс, члени комітетів Європарламенту, посол України в ЄС Микола Точицький, виконавчий директор офісу зв\’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі Олена Пристайко та багато інших.

Під час зустрічей учасники експедиції прагнули донести три головні меседжі про Україну. Перший: наша країна змінюється, попри труднощі. Другий: в Україні формується сильне громадянське суспільство. Третій: Україна – це новий простір для пізнання та реалізації нових ідей. «Ми бачимо вас не тільки майбутніми лідерами України, але й членами спільноти Євросоюзу вже найближчим часом», – заявила під час зустрічі представник комісії Європарламенту Tzonka Lotzova. Успішна трансформація України є запорукою мирного та світлого майбутнього не тільки для країни, але і для всієї Європи, ішлося під час дискусії в аналітичному центрі Wilfried Martens Centre for European Studies.

Джерело

Рекомендуем прочитать

Король Карл III и наследие колониального прошлого

OSHU

Австралия снижает возраст уголовной ответственности

OSHU

Инсценированные покушения: как разные люди приходят к одинаковым выводам

OSHU