Місто не здалось ворогам України.
Місцеві патріоти приєднались до підрозділів ЗСУ й укріпили оборону Добропілля. «Гінцям» від «днр», які приїздили агітувати, чітко сказали, що тут завжди була, і завжди буде Україна. Й цілком переконливо показали, що зроблять з тими, хто спробує захопити місто. У ці ж дні місцеві люди допомогли воїнам 93 бригади захопити новеньку ворожу установку БМ-21 «Град», з якої, власне, й обстрілювали місто. Справа в тому, що окупанти відкрили вогонь, не розвернувши стартову платформу, від чого загорілися задні колеса вантажівки.
Цей епізод епопеї війни на Донбасі свідчить про важливість організації територіальної оборони й підготовки резервістів, які, за потреби, будуть діяти спільно з регулярними частинами ЗСУ. Між іншим, частина місцевих хлопців пішли служити в українську армію.
А тепер запрошую вас на невеличку екскурсію Добропіллям, яку проводить учасник оборони міста Микола Стрепоченко. Добропілля має типовий вигляд шахтарського містечка – з усіма відомими нам проблемами. Жорсткий пост-радянський індустріальний пейзаж, терикони й працюючі наполовину, а то й на чверть потужності, шахти. Добропілля заслуговує на кращу долю в ландшафті майбутньої, модернізованої України. Як й інші міста країни. Отже, ще одна невеличка замальовка з життя українського Донбасу й бліц-портрет людини, яка тут народилася, живе і захищає своє місто.