Куди не кинь – всюди Ин.
Випробування ядерної зброї Північною Кореєю вчергове примусило світ думати, як приборкати Ким Чен Ина. Щоправда, дієвих раціональних ідей з цього приводу поки що не з’явилося.
Влада КНДР оголосила, що випробувала водневу боєголовку для міжконтинентальної балістичної ракети. У перекладі на загальнолюдську мову – провела випробування зброї масового знищення, спроможної досягти території Сполучених Штатів та Австралії. Звісно, ці дії світ засудив, проте не обходиться без цікавих нюансів.
Від Дональда Трампа, як лідера найпотужнішої країни світу, очікують більш жорсткої реакції, ніж гнівні твіти. Той неодноразово підкреслював, що США до снаги приборкати Північну Корею, яка публічно кидає виклик Штатам. Американські війська і зараз перебувають у Південній Кореї (Корейський півострів з 50-х років розділений по 38-й паралелі), проте грати м’язами не поспішають. З одного боку, суспільна думка підштовхує Трампа до більш рішучих дій, з іншого – 25-мільйонна країна, яка шантажує світ зброєю масового знищення, може виявитися більш міцним горішком, ніж здається.
Дійсно, КНДР живе в режимі самоізоляції та продовжує лишатися заповідником тоталітарного соціалізму. У цій мілітаризованій країні соціальні ліфти практично не працюють, а от зробити кар’єру військового цілком можливо. США можуть спробувати спробувати приборкати Ким Чен Ина за допомогою ракетних ударів, але вони спричинять великі жертви серед мирного населення. Об’єднані Нації подібні дії не санкціонують не через гуманізм, а з більш банальної причини – у Раді Безпеки ООН постійну прописку мають КНР та Росія, які підтримують режим Ина. Наземна операція також має чимало ризиків, політично небезпечних для Трампа.
І якщо для Кремля корейський напрям може стати черговим полем зовнішньополітичної битви з Вашингтоном поряд з українським та сирійським, то Пекін занепокоєний прагненням Сполучених Штатів змінити нинішній статус кво у економічних відносинах. Трамп неодноразово давав зрозуміти, що може зробити Америку знову великою за рахунок Китаю, що навряд чи сподобається останньому. Показово, що КНДР провела ядерне випробування просто напередодні саміту БРІКС, у якому беруть участь Путін та Сі Цзіньпін.
Певної пікантності ситуації додає той факт, що мільйони людей у КНДР живуть на межі голоду, і світова спільнота змушена підгодовувати їх, тоді як режим Ким Чен Ина витрачає шалені гроші на мілітаризацію країни. Цей випускник приватної школи у швейцарському Берні швидко перетворюється на найбільшу світову проблему, від розв’язання якої залежить спокій людства. Для України в цій ситуації важливо не лише нагадувати про власний досвід відмови від ядерного арсеналу, але і не дозволити перетворити проблеми Донбасу та Криму у майданчик для поступок Заходу Кремлю.
1 Comment
Да никак "не приборкати". Тк РФ сегодня выгодно держать США в напряжении, Китай рвется в Тихий океан — чего не хотелось бы США, вот японцы бедняги, их и так трясет все время. КЧИ, похоже, науськанный "выродок" — ну иначе не сказать, только посмотрите хронику, как ведет себя он и как рядом находящиеся, а толпы несчастного народу на коленях на площади перед ним во время праздников?