БПП і Народний фронт отримають телеканал державним коштом

Під вибори?

Бенефіціари нинішньої влади, Блок Порошенка і Народний фронт, напередодні виборів вирішили отримати ще один телеканал із загальноукраїнським покриттям.

За іронією долі, цей канал називається «Рада» і він покликаний висвітлювати діяльність… всього парламенту.

У жовтні будуть підведено підсумки конкурсу на отримання ліцензії мовлення багатоканальної мережі МХ-5. Але вже зараз неофіційно вирішено, що ліцензію отримає… телеканал «Рада».

Інші чотири приватних канали, які заплатили по 130 тисяч гривень конкурсної застави, просто пошито в дурні. Вони втратять свої гроші, адже жодних шансів в них немає – бо на політичному рівні визначено переможця. Вказівка виписати ліцензію каналу «Рада» уже дана Нацраді, контрольний пакет якої розподілено між БПП та «Народним фронтом». Партіями, які ведуть переговори про спільну участь у наступних виборах.

Передача ліцензії на мовлення каналу «Рада» є абсурдом, оскільки вже зараз він присутній у всіх кабельних мережах країни як обов\’язковий канал. І якщо ця вимога десь не дотримується, саме це має бути предметом діяльносіть Нацради, а не формування ще одного кишенькового мовника.

Чому кишенькового? Бо це – Державне підприємство, керівництво «Ради» призначається головою апарату Верховної Ради, але фактично – спікером. І програмна політика такого каналу апріорі буде заручником правлячої коаліції та голови Верховної Ради.

Видача каналу «Рада» нової ліцензії суперечить оголошеному в країні курсу на роздержавлення мас-медіа.

Поки ми намагаємося запустити Суспільне мовлення на базі УТ-1, поки виводять обласні телекомпанії з-під підпорядкування обласної влади, у парламенті іде абсолютно зворотній процес – фактичне народження ще одного державного телеканалу. Це – абсурд! З таким же успіхом, приміром, в рамках боротьби з палінням Міністерство охорони здоров\’я могло би замовити ешелони цигарок для безкоштовного розповсюдження серед молоді.

Оскільки сам конкурс має ознаки профанації, то каналу «Рада» треба готувати 1,3 мільйона гривень ліцензійного збору, а також плати за надання послуг з розповсюдження телевізійної програми з «Зеонбудом».

При тому, що досі кошторис Верховної Ради на 2017 рік не затверджено. Тобто вже заплачені 130 тисяч гривень є незаконним. І наступні 1,3 мільйона гривень також будуть незаконні. Про це казав… сам спікер Парубій: «Кошторис ВР – це не тільки розмір зарплат, це фактично законний спосіб їх виплачувати. Я прошу щоб по фракціях пройшли обговорення, ми можемо коригувати розмір. Але якщо ми не приймемо рішення про кошторис, у нас зникають будь-які законні підстави для виплати не тільки депутатам, а й апарату».

У всьому цивілізованому світі парламентські телеканали висвітлюють виключно пленарні засідання, збори комітетів та прес-брифінги. Для того, щоб функціонувати в такому режимі, станом на сьогодні канал «Рада» не потребує жодних додаткових ліцензій. Більше того, отримання «Радою» такої ліцензії є фактично державним втручанням у свободу слова та знищенням конкуренції за ліцензію серед приватних телеканалів.

Джерело

Похожие статьи

Почему инвестиции в «однушки» – это стабильный и надежный выбор

Король Карл III и наследие колониального прошлого

Австралия снижает возраст уголовной ответственности