Гройсман вірить в легкий опалювальний сезон

Але не все так однозначно.

Тут прем’єр Гройсман підтримав українців перед настанням зими. Каже, що опалювальний сезон ми пройдемо і взагалі — наші енергетичні комори просто таки тріщать від газу і вугілля. І ніяких екстремальних ситуацій не передбачається. «Опалювальний сезон в Україні пройде на належному рівні, держава до зими повністю готова. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді. «Ми звикли працювати в екстремальних умовах. Але цю зиму ми пройдемо нормально. Україна готова – запаси енергоресурсів на належному рівні», — сказав Володимир Гройсман», — оптимістично повідомляють в уряді.

Не хочеться розчаровувати Володимира Борисовича, але особисто у мене після таких запевнень не відлягло від серця, а навпаки – рука автоматично потягнулася до обігрівача, щоб побільше дати тепла.

І якщо із газом, то тут прем’єр не промахнувся та вцілив у десятку. Запаси є, газ економлять, але до квітня 2018 року їх має вистачити. Під це і кредити «Нафтогаз» брав. І уряд десятки мільярдів субсидій виділяє, що полегшувало «Нафтогазу» із закупівлею газу влітку. А от щодо вугілля, то видно Гройсману чи старі дані підсунули, чи якась помилка закралася – не знаю. Запасів як було мало, так і залишається – 1,1 млн. т. на ТЕС. Невелика зміна запасів в сторону збільшення протягом останнього тижня – це, звичайно, добре. Але прем’єру мали би точно сказати, що вугілля мало би бути не 1,1 млн. т, а хоча би 2,5 млн.

Хоча, можливо, Гройсман орієнтується на те, що попри блокаду Донбасу вугілля везуть із ПАР та США. Якраз після заяви прем’єра в Україну прибув другий балкер ДТЕК із вугіллям марки «Г» — 75 тис. т. Але імпорт вугілля – це тимчасове рішення, яке закриває дефіцит України у вугіллі сьогодні-завтра-післязавтра. Проте, якщо імпорт вугілля стане постійним явищем для України, то навіть проблема необхідності модернізації ТЕС відійде на задній план. І тоді прем’єри України будуть починати кожне засідання уряду із проблеми дефіциту вугілля та коштів на його закупівлю. Власне, і сам імпорт, і ціна імпортного вугілля (з логістикою в Україну вже більше 100 дол.) – вносять ремарку у виступ прем’єра. Без вирішення проблеми боргів енергоринку, роботи НКРЕКП, можливостей ТЕС оперативно закуповувати і доставляти імпортне вугілля, зрештою збільшення видобутку вугілля в Україні для зменшення імпорту – говорити про стабільний опалювальний сезон (в частині вугілля) доволі зарано.

Джерело

Похожие статьи

Почему инвестиции в «однушки» – это стабильный и надежный выбор

Король Карл III и наследие колониального прошлого

Австралия снижает возраст уголовной ответственности