Міністр вирішив розставити крапки над «і».
Політичне керівництво Росії всерйоз взялося за формування власного політичного образу в очах громадян України. Після Путіна, який оголосив про готовність передати Україні судна та військову техніку з Криму, слово взяв Сергій Лавров.
«Містер Ні» російської дипломатії вирішив розставити крапки над «і» максимально чітко. Він запевнив, що Росія не порушувала Будапештський меморандум, більше того – «поважає територіальну цілісність України після референдуму в Криму», та звинуватив «київські власті» у заохоченні «Правого сектора» та «Хізб ут-Тахрір» до провокацій в АРК. До цього «букету» шеф російської дипломатії впевнено долучив заяву, якою українське керівництво начебто взяло на себе «зобов’язання на заохочувати антиросійські ксенофобські неонацистські тенденції».
Подібні заяви Лаврова, якщо говорити чесно, не дивина, проте цього разу він перевершив сам себе. Міністр закордонних справ РФ неодноразово перекручував реальність, але цього разу зробив це особливо масштабно, до того ж нагадавши, що Мінські домовленості жодним чином не торкаються Криму, і питання приналежності півострова Москва обговорювати не стане.
Чому Лавров вчинив подібний спалах пост-правди? Як видається, російське керівництво добре відчуває дві речі: відсутність в Україні чітко визначених національних інтересів та шляхів їх втілення і зростаючу загрозу посилення санкцій з боку США. Тому у Кремлі намагаються приміряти різні маски, не завжди успішно, проте з великим ентузіазмом. Україні на це потрібно відповісти консолідацією всередині країни, але такий сценарій, на жаль, видається утопічним.