20 держав висилають російських шпигунів.
Рішення понад 20 держав світу вислати російських шпигунів з дипломатичними паспортами означає, серед іншого, втрату довіри цивілізованого світу до дій та заяв російського президента. Для його самолюбства це потужний удар, який нагадує публічний ляпас людині, яка втратила межі дозволеного у пристойному товаристві.
На цьому тлі вражає цинізмом позиція прес-дами російського МЗС Марії Захарової, яка нагадує про пожежу у Кемерові, мовляв, замість солідарності низка країн демонструє ворожі дії. При цьому пані Захарова «забуває», що російська влада замовчує кількість жертв цієї трагедії та навіть не поспішає оголосити жалобу за загиблими.
26 березня можна назвати переломним днем у міжнародних відносинах, оскільки понад 20 країн світу (Україна – серед них) продемонстрували на дипломатичному рівні несприйняття методів Кремля у зовнішній політиці. Каталізатором цього стало отруєння у Солсбері, яке охарактеризовано як використання бойової отруюючої речовини. Ми бачимо не лише солідарність країн Заходу, але і небажання окремих країн (зокрема, Австрії) псувати відносини з Росією.
Що означає видворення дипломатів? Це не просто потішене самолюбство Терези Мей, яка ініціювала подібний крок. Консолідація низки держав примусить Росію не лише до симетричних кроків, які виглядають передбачуваними, але і змусить уніфікувати свої підходи до діалогу з західними візаві. США, Канада, Австралія, більшість країн ЄС продемонстрували, що не сприймають політику Путіна. Схоже, що ми на порозі нової холодної війни, і цей факт змусить кремлівського диктатора діяти більш жорстко. Україна лишається на передовій протистояння з Росією, і про це не варто забувати.