Саме так треба розуміти результати дослідження КМІС.
Від загальної кількості виборців, політики набрали такі результати:
• 8% проголосували б за Юлію Тимошенко,
• 6,3% – за Анатолія Гриценка,
• 6,1% – за Олега Ляшка,
• 6% – за Петра Порошенка,
Як бачимо, це опитування засвідчило, що більшість виборців не розглядають опозицію, як альтернативу владі. Адже навіть за Тимошенко готовий голосувати лише кожен 12-ий виборець. При цьому її відрив від діючого президента становить лише 2% при похибці 1,8% для таких значень.
Нещодавно я вже писав. що на четвертий рік президентства Віктора Ющенка, тодішній прем\’єр Юлія Тимошенко випереджувала його аж на 16%. У січні-лютому 2009 року рейтинг Тимошенко був 18%, а Ющенка – 2% (опитування Research&Branding Group).
Те, що зараз відрив між нею і діючим президентом Петром Порошенком становить нині лише жалюгідні 2% свідчить про примарні шанси на успіх опозиціонерки.
Три політики Гриценко, Ляшко і Порошенко ділять між собою 2 місце, адже за релізом КМІС похибка для таких значень становить близько 1,4-1,5%. Іншими словами це може означати, що Порошенко має 6%+1,5%=7,5%, а, наприклад, Гриценко 6,3%-1,5%=4,8%.
Правда лише в тому, що 9 з 10 виборців ще не визначились за кого вони будуть голосувати на президентських виборах, тому орієнтуватися на ці рейтинги і говорити про те, що хтось виграв, а хтось програв – неможливо.
• 5,4% – за Володимира Зеленського,
• 4,8% – за Святослава Вакарчука,
• 4,4% – за Вадима Рабіновича,
• 4,3% – за Юрія Бойка,
Показники цієї другої групи, куди увірвались два нових лідери, найбільше свідчать про кризу «старої» опозиції. Зрозуміло, що і Зеленський, і Вакарчук забирають голоси опозиціонерів. З них Вакарчук забирає у Тимошенко та Гриценка, а Зеленський – у Ляшка, Рабіновича та Бойка.
Якщо до старту виборчої кампанії, без політичної реклами, без програми, що вони зроблять з країною цих двох кандидатів уже підтримують стільки виборців, – це свідчить про справжню втому від старих «опозиціонерів» і навіть критичну недовіру до них.