«Позивний «Бандерас» виявився бойовиком з непростою долею.
Раніше фільми подібного жанру розповідали нам хіба що про події Другої світової, у яких зрозуміти, де НАШІ, було легко. Автори «Бандераса» взялися за тему війни на Сході України, причому взявши драматичний період осені 2014-го
Як на мене, ми всі недооцінюємо значення кіно в сучасній гібридній війні. Вона йде насамперед за нашу з вами свідомість, за сприйняття ситуації. Йде не лише на телевізійних екранах, але і у кінозалах. Якщо відверто — Україна стоїть на старті процесу створення масового кіно про драматичні події гібридної війни, які змінили, за великим рахунком, кожного з нас.
Порівнювати «Позивний «Бандерас» та «Кіборги»? Даруйте, але особисто я хочу дочекатися десяток-другий фільмів про АТО, операцію Об’єднаних сил, протистояння спецслужб, а вже потім проводити порівняння. Проте є один цікавий момент, на який варто звернути увагу: сюжет «Кіборгів» розвивається у обмеженому просторі, «Бандерас» має більший розмах, і у ньому з’являються мешканці Донбасу – тобто ті, за чию свідомість і йде найбільша боротьба.
Прикро, що «Бандерас» не отримав належної глядацької підтримки. Його конкурентом стало «Шалене весілля» — легка та динамічна комедія. Не дивно, що багато людей хочуть подивитися подібне кіно на п’ятому році постійної кризи, напруження, часом шоку. Гірше, що еротична сцена у «Бандерасі» не дозволяє зробити фільм обов’язковим для перегляду учнями шкіл, коледжів, ліцеїв. З іншого боку, варто говорити, що держава має підтримувати патріотичне кіно не лише на стадії виробництва, але і в прокаті.
Вважаю, що підтримати фільм фінансово могли б багато з тих, хто публічно називає себе патріотами. Фільм справді потрібний та важливий в процесі трансформації масового сприйняття ситуації на Донбасі.