Три головні події світу.
Неформальний саміт лідерів доброї половини країн світу біля Тріумфальної арки в Парижі не обійшовся без запізнення Путіна. Президент Росії звик у подібний спосіб привертати до себе увагу, хоча протягом останнього тижня на Заході більше говорили про викритого в Австрії російського шпигуна. Втім, норми дипломатичного етикету взяли гору, і Путін був у перших лавах світової еліти.
Петро Порошенко також побував у Парижі, де у короткій розмові з Дональдом Трампом слушно згадав про відновлення двосторонньої комісії стратегічної співпраці. Український президент вже звично провів зустріч з Ангелою Меркель та Еммануелем Макроном, обговоривши долю заручників та перспективи введення миротворців на Донбас. До речі, президенти США та Росії так і не провели переговори у Парижі. Схоже, готовність Кремля визнати результати «виборів» на окупованому Донбасі Захід жодною мірою не вразила.
Результати проміжних виборів до Конгресу примусять Дональда Трампа бути більш обачливим, адже більшість у Палаті представників здобули демократи. Цікаво, що на тлі цієї перемоги і Джо Байден, і Гілларі Клінтон дозволили собі вголос розмірковувати про перспективи участі у президентських виборах 2020 року. Трамп визнав часткову поразку, звільнив генерального прокурора Джеффа Сешнза та має трохи часу, щоб підготуватися до нових політичних реалій у другій частині власної президентської каденції.
Проте ставлення до дій Росії на Донбасі, схоже, залишиться у Вашингтоні стабільно негативним, з тенденцією до посилення. США запровадили нові санкції проти РФ, які Курт Волкер назвав свідченням усвідомлення окупації частини сходу України російськими військами. Американський дипломат наголосив, що готовий до діалогу з Сурковим, проте представникам самопроголошених республік немає місця у Мінському процесі, а мешканцям Донбасу було б краще у складі України, ніж проживати у сірій зоні.