На їх курсі до ідеалів середньовіччя.
1 лютого спікер парламенту доручив створити робочу групу на чолі з віце-спікером, яка б вивчала ініціативи церкви: її керівництво наполягає, щоби аборти стали виключно платними і не фінансувалися через систему обов’язкового медичного страхування. Таким чином нібито можна удвічі скоротити кількість абортів і значно покращити демографічну ситуацію у країні. «Ми маємо чути один одного», – підкреслив спікер важливість плідної співпраці з церквою.
Ви б дуже здивувались, прочитавши таку новину? У контексті переможної ходи томосу і полюбовних відносин влади та єдиної помісної церкви вона виглядає дуже природньою. І новина справжня, з невеличкими уточненнями: спікера звуть В’ячеслав Володін, парламент – Госдума, і це реакція на виступ патріарха Кирила, який не вперше намагається на законодавчому рівні добитись заборони на аборти в Росії, і маленькими, але невпинними кроками просувається до цієї цілі.
«Скрєпность!» – злорадно посміхнеться український патріот і з полегшенням вирішить, що нас це не стосується. Якби ж то.
У попередньому порядку денному першого дня засідань десятої сесії Верховної Ради значиться заслуховування у першому читанні такого собі проекту Постанови про заходи із забезпечення захисту сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні. Цим документом доручається Кабміну в тримісячний строк «розробити та затвердити проект Стратегії державної сімейної політики до 2023 року, передбачивши, зокрема: активізацію роботи з роз’яснення важливості інституту сім’ї, її зміцнення, формування відповідального батьківства та материнства, пропагування недопущення абортів». У порядку законодавчого підкріплення мають бути розроблені і внесені до Верховної Ради законопроекти, що призведуть до мінімізації кількості абортів.
Власне, та ж сама тема, що і у Госдуми, до того ж Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій ще у грудні закликала Верховну Раду прийняти цю постанову: ось вам і плідна співпраця. Як то кажуть, знайдіть відмінності.
У той час, як Петро Порошенко проголошує курс «Геть від Москви!» і має намір включити євроорієнтири до Конституції, його іменна парламентська фракція намагається навіть обігнати росіян на їх курсі до відтворення ідеалів середньовіччя. Це досить звична практика, коли гасла не відповідають ані переконанням, ані практиці політиків. Єдина можливість цьому запобігати: щоразу боляче тикати їх у це носом і доводити до логічного висновку політичну відповідальність.