Газпром провалив завдання Путіна

0
0

Данія заблокувала будівництво \»ПП-2\».

Проектній компанії \»Північного потоку-2\» довелося погодитися із вимогою данського регулятора і подати заявку на прокладку труби у виключній економічній зоні Данії в Балтійському морі.

Це вже третя така заявка компанії. Спочатку Газпром збирався прокласти трубу \»Північного потоку-2\» за тим самим маршрутом, по якому проходить \»Північний потік\», але після того, як стало ясно, що Данія може просто заборонити прокладку цього газопроводу у своїх територіальних водах, змінив рішення і подав іншу заявку. Вона передбачала прокладку газопроводу поза данських територіальних вод, у міжнародних водах, але у виключній економічній зоні Данії. Але тепер данський регулятор запропонував розглянути ще один маршрут в цій самій виключній економічній зоні. При цьому розгляд заявки ще навіть і не починався, а після того, як він почнеться, буде проведено екологічну експертизу. І після закінчення цієї експертизи буде ухвалено рішення про будівництво.

Формально Данія не може заборонити будувати газопровід поза своїх територіальних вод, але вона повинна визначитися з тим, як саме має здійснюватися будівництво з екологічної точки зору. Причому немає точного розуміння того, коли буде завершено екологічну експертизу. І вже точно неясно, коли будуть розглянуті її результати. Про що можна сказати з усією очевидністю — так це про те, що 2019 року проект \»Північного потоку-2\» з місця не зрушиться. І його будівельникам ще дуже пощастить, якщо 2020 року вони зможуть продовжити.

На практиці це означає одну дуже просту річ. Газпром провалив завдання Володимира Путіна, яке полягало в необхідності обійти Україну на момент закінчення терміну російсько-української угоди по транзиту газу. Якби так сталося, Газпром міг би диктувати Україні будь-які умови — аж до повної відмови переправляти газ через територію України. Але тепер контракт завершується — а з Україною як і раніше потрібно домовлятися. Потрібно просто тому, що не відомо, коли саме зменшиться необхідність в її газотранспортній системі.

Для Газпрому це, звичайно, важкий удар. Тим більше на тлі непростих відносин з Білоруссю, президент якої загрожує Москві ремонтом поки що нафтопроводів — але там і за газопроводом не заіржавіє.

Тому Газпрому доведеться домовлятися з Нафтогазом — тим більше, що в Москві є підозри щодо того, що данці завершать розглядати заявку будівельників \»Північного потоку-2\» тільки після того, як будуть досягнуті російсько-українські домовленості щодо транзиту.

Так що у нас зараз є всі можливості виграти газову партію — хоча б на якийсь час. Якщо, звичайно, українці — як це вже не раз бувало в історії — не капітулюють перед Москвою як раз тоді, коли мають всі можливості перемогти.

Джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь