hronika.info
Общество

Cамовільне спалення сухостою та сміття заборонено, – Держенергонагляд

спалення заборонено

Останніми роками навесні спалювання сухої трави, торішнього опалого листя та побутового сміття набуло масштабних розмірів. Це не тільки шкодить довкіллю, а й несе загрозу об’єктам енергетичної інфраструктури, які можуть бути пошкоджені внаслідок умисного підпалу сухостою або сміття.

Так, 26 березня близько 17:00 у Нововолинську Володимир-Волинського району Волинської області трапилося загоряння сміття у дворі будинків позаду торгового центру. Ймовірною причиною займання стало спалювання сухого листя та трави мешканцями будинків. Унаслідок загоряння сталося коротке замикання кабелю живлення і було знеструмлено проспект Перемоги – одну із центральних вулиць, на якій розташовано чимало споживачів електроенергії та медустанови.

Попереджаємо, що винні у таких самовільних діях притягуються до відповідальності відповідно до статті 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, спалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладання штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, не можна розводити багаття поблизу енергетичних об’єктів, особливо під повітряними лініями електропередачі. Від неконтрольованого вогню провід лінії електропередачі може обірватися, створюючи небезпеку ураження електричним струмом тих, хто знаходиться під ним.

Для запобігання пожеж в охоронних зонах енергетичних об’єктів забороняється:

  • розпалювати вогнища, палити, кидати непогашенні сірники або недопалки;
  • розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо);
  • складати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали;
  • розміщувати звалища різних горючих і хімічнонебезпечних відходів.

Також Правилами пожежної безпеки забороняється зберігання висушеної трави не тільки на території електричної підстанції та енергетичного підприємства, а й навколо них на відстані ближче 100 м.

Нагадуємо, що вздовж повітряних ліній електропередачі відводиться охоронна зона (у повітрі та на землі), ширина якої залежить від напруги лінії і береться по вертикалі проєкції крайніх проводів:

  • 2 м – до проводів напругою до 1 кВ;
  • 10 м – до проводів напругою до 20 кВ;
  • 15 м – до проводів напругою до 35 кВ;
  • 20 м – до проводів напругою до 110 кВ;
  • 25 м – до проводів напругою до 150-220 кВ.
  • 30 м – до проводів напругою до 330 кВ.

По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона вважається на відстані 3 м від огорожі або споруди.

Відповідно до статті 270 Кримінального Кодексу України за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки (якщо воно спричинило виникнення пожежі, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі) передбачено штраф від 50 до 120 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років. За теж саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки – передбачається позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

Рекомендуем прочитать

Amazon анонсирует документальный фильм о Мелании Трамп

OSHU

Спортивное питание: назначение и особенности

Партнер

Джимми Картер, самый долгоживущий президент США, умер в возрасте 100 лет

OSHU