Медицина – це сфера, котра не стоїть на місці та постійно розвивається. У репродуктивній медицині також є прогрес. Можливостей у репродуктивній сфері є багато для людей, і проблем вона вирішує безліч. Одна з таких проблем – безпліддя. Її вирішує екстракорпоральне запліднення. Воно дає шанси завагітніти тим жінкам, котрі не можуть цього зробити природнім шляхом.
Необхідність проведення екстракорпорального запліднення
Дана процедура дуже коштовна, тому її проводять тільки у певних випадках, коли є необхідність. До таких випадків належать:
- Трубне безпліддя. Воно проявляється, коли лікарі знайшли в жінки непрохідність фалопієвих труб. Також вона присутня, якщо в жінки немає яйцеводів.
- Ендометріоз. Дану хворобу діагностують спеціалісти, а потім або підтверджують її, або ні. Якщо підтверджують, то тільки після проходження жінкою відповідного лікування медикаментами та за допомогою хірургічного втручання.
- Вік. З його збільшенням знижуються овулятивні функції організму. Причина тому – виснаження яєчників.
- Безпліддя, котре сучасні методи медицини пояснити не можуть. Таке трапляється, коли всі покази в нормі, але завагітніти жінка не може.
- Особливості імунітету жінки. У деяких організмах є спеціальні тіла, котрі не дозволяють вагітності початися.
- Чоловічий фактор також впливає на можливість жінки завагітніти. У даному випадку мова йде про ті моменти, коли у чоловіка низька активність сперматозоїдів.
Поспішати використовувати допоміжні методи при спробах завагітніти лікарі радять тільки після певного часу, за який було зроблено багато невдалих спроб завагітніти природніми методами. Перед проведенням екстракорпорального запліднення медики проводять спеціальні дослідження, і тільки після цього відбувається сама процедура лікування безпліддя.
Етапи, які проходить пацієнтка при процедурі екстракорпорального запліднення
Дана процедура є складною, тому робиться в кілька етапів. Серед них є такі:
- Стимуляція суперовуляції. Без цього процесу неможливо підготувати організм пацієнтки до процесу лікування.
- Забір яйцеклітин. Їх також готують, але до іншого процесу – зовнішнього запліднення.
- Сама процедура запліднення через пробірку. Робота це кропітка та вимагає у лікарів відповідних навичок і знань.
- Підсадження ембріонів у матку жінки. З цього моменту починається вагітність, якщо ембріони приживуться.
- Контроль вагітності.
Якщо всі етапи виконано правильно, та ембріони прижились, то далі вагітність йтиме добре.