hronika.info
Политика

Президент запретил Кивалову и Поплавскому возглавлять ВУЗы

Президент запретил Кивалову и Поплавскому возглавлять ВУЗыОграничения касаются коррупционеров и тех, кто голосовал за законы 16 января.

9 июня президент Украины Петр Порошенко подписал закон, который запрещает занимать должность ректора вуза тем, кто голосовал за законы 16 января 2014 года. Об этом сообщили в пресс-службе главы государства.

— Не может быть избрано руководителем вуза лицо, которое по решению суда признано недееспособным или дееспособность которого ограничена, имеющее судимость, которое в соответствии с приговором суда лишен права занимать такие должности, или которое по решению суда было признано виновным в совершении коррупционного правонарушения — в течение года со дня вступления соответствующего решения суда в законную силу, — сказано в сообщении, пишет Хроника.инфо со ссылкой на КП.

Ограничения касаются и тех, кто попадает под действие Закона Украины «Об очищении власти» или тех, кто голосовал за законы 16 января 2014.

Среди голосовавших были Михаил Поплавский, Сергей Кивалов, Николай Мельник и Григорий Калетник и другие экс-нардепы. В декабре 2014 года депутаты начали отзывать свои голоса за законы 16 января. Среди них был и Поплавский.

Читайте также: В СБУ не признаются, в Украине Клюев или за границей

— Исполняющий обязанности руководителя высшего учебного заведения, который на день вступления в силу настоящего Закона подпадают под его действие, подлежит освобождению в течение двух недель со дня вступления в силу настоящего Закона, — рассказали в пресс-службе.

Рекомендуем прочитать

Великобритания предупреждает Иран

OSHU

Джо Байден объяснил причины выхода из президентской гонки

OSHU

Украина переносит войну на территорию РФ: Зеленский признал наступление

OSHU

6 комментариев

Аня 09.06.2015 в 19:02

А нічого, що цей закон прийнятий із порушенням і нема необхідної кількості голосів. Є тільки 225 і то їх потрібно перевірити на достовірність.
Читайте правду:
у ефірі ТРК Ера голова депутатської групи Ігор Єремеєв.
"Це не той закон, який має забезпечити добропорядність в освітній галузі, а простий спосіб зведення політичних рахунків. Якщо є претензії до якось ректора особисто, відкривайте кримінальну справу, робіть провадження і знімайте з даної посади. Але припиніть нищити Верховну Раду прийняттям таких кишенькових законів. Парламент не може таким займатися", — переконаний він.
У депутатській групі нагадують, що законопроект набрав мінімальну кількість голосів — 226 "за". В той же час, народний депутат Сергій Тарута, чий голос також зараховано, публічно заявив, що в той день був у відрядженні. Такий нечистий спосіб голосування ще раз підтверджує наявність бруду у самому законі, наголошують у "Волі народу".

Ответить
Тетяна Петрівна 09.06.2015 в 19:37

Мабуть, варто вже забути про поняття Закону. В української Феміди зав'язане тільки одне око, ваги вона тримає для того, щоб зрозуміти, хто щедріше оплатить "правосуддя", а меч — для тих, хто не збирався нікуди тікати.

Ответить
Владимир11111 10.06.2015 в 00:45

Краще б він заборонив собі керувати країною!!!! ПРИДУРОК!!!

Ответить
Віка Терещук 10.06.2015 в 12:53

В нашій країні теперішній владі взагалі нема чого робити окрім того, що переслідувати колишніх народних депутатів, навіть закони під окремих видають, краще б займалися теперішньою політичною ситуацією в країні, а також ситуацією яка склалася на сході, але це ж не принесе їм такого задоволення і звичайно ж заробітку.

Ответить
Катерина 10.06.2015 в 22:45

В сфері вищої освіти одні порушення чергують з іншими. То міністерство освіти порушує закон переносячи вибори ректора ВНАУ, то не оголошує канндидатів на цю посаду, а тепер Президент підписує сумнівний закон, який прийнятий з порушенням регламенту.

Ответить
Міла 16.06.2015 в 16:56

Сам закон про люстрацію визнано європейською спільнотою далеко не досконалим та упередженим, таким що суперечить конституції і порушує права людини. І одну із найсумнівніших статей цього закону Луценко пропонує включити до закону «Про вищу освіту». Сумніваюсь, що ухвалюючи її депутати не знали, що її з легкістю можна оскаржити в суді. Очевидно, що ця норма була направлена на конкретних осіб задля того, щоб відсторонити їх від займаних посад на даний період часу і згодом буде обов’язково вилучена з законодавства.

Ответить

Комментарии закрыты.

Оставить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.